Sztuki walki Wrocaw> Wrox Gym  Sztuki walki Wrocaw Stowarzyszenie Jiu Jitsu
Przycisk Home
Pasek graficzny
Przycisk O nas
Pasek graficzny
Przycisk Aktualnoci
Pasek graficzny
Przycisk Grafik Zaj
Pasek graficzny
Przycisk Cennik
Pasek graficzny
Przycisk Kadra
Pasek graficzny
Przycisk Galeria
Pasek graficzny
Przycisk Partnerzy
Pasek graficzny
Przycisk Kontakt
Pasek graficzny

Ulotka WroxGym

Ulotka WroxGym

Muay Thai

Muay Thai WrocławMuaythai znane jako boks tajski wywodzi się z pól bitewnych dawnej Tajlandii i znane jest z niezwykłej skuteczności w używaniu całego ciała w walce . Obecnie od 1930 roku jest uprawiane na świecie głównie w formie sportowej z zastosowaniem ochraniaczy oraz zachowaniem zasad względnego bezpieczeństwa . W Tajlandii walczy się głownie zawodowo i podobnie jak w zawodowym boksie za pieniądze , obstawiane są też wszystkie walki a rożne firmy, i łowcy talentów wciąż szkolą i promują nowych mistrzów . Walki są emitowane przez TV cztery razy w tygodniu a rytuał Wai Khru (rodzaj tańca) obowiązkowy przed każdą walką  z muzyką przez cały czas trwania pojedynku podkreślają niepowtarzalność klimatu walk w Muay thai .

Odbywają się również wszelkiego rodzaju zawody sportowe jak Mistrzostwa Świata, Puchar Świata ,Mistrzostwa Kontynentu, krajowe oraz mniejszej rangi .

Treningi Muay ThaiW Polsce istnieje Polski Związek Muaythai wywalczony przez Rafała Szlachtę oraz zawodników na ringach, oraz kluby i licencjonowani uprawnieniami państwowymi instruktorzy MT do których również zalicza się od początków uprawiania Muaythai w Polsce autor .

W zakresie stosowanych technik Muaythai w stójce nie ma sobie równych pod względem siły, twardości , wszechstronnego używania oraz łączenia różnorodnych technik . Częste stosowanie łokci, kolan z klinczem , twardych i niskich kopnięć , technik bokserskich , ale też kolan ,nóg i łokci w wyskoku , tworzą w różnych kombinacjach niezapomniane widowisko .

Możliwości skutecznego używania technik z Muaythai docenili już zarówno zawodnicy MMA , Kravmaga czy wszelkich odmian systemów combat z tego względu można polecić ten sport , sztukę walki wszystkim , którzy szukają sprawności i skuteczności w MT oraz innych pokrewnych dyscyplinach.

 

 

BJJ Obrazek - stoper MMA Obrazek - stoper JUDO Obrazek - stoper BOKS Obrazek - stoper JUDO FUN Obrazek - stoper MALUCHY NA MACIE Obrazek - stoper OUT/INDOOR CYCLING Obrazek - stoper TRENING PERSONALNY Obrazek - stoper TRENING CROSS