Sztuki walki Wrocaw> Wrox Gym  Sztuki walki Wrocaw Stowarzyszenie Jiu Jitsu
Przycisk Home
Pasek graficzny
Przycisk O nas
Pasek graficzny
Przycisk Aktualnoci
Pasek graficzny
Przycisk Grafik Zaj
Pasek graficzny
Przycisk Cennik
Pasek graficzny
Przycisk Kadra
Pasek graficzny
Przycisk Galeria
Pasek graficzny
Przycisk Partnerzy
Pasek graficzny
Przycisk Kontakt
Pasek graficzny

Ulotka WroxGym

Ulotka WroxGym

Taekwondo dla Dzieci

Taekwondow Wrocław
 

Zajęcia Taekwon-do Kids to zajęcia dla dzieci  powyżej 5 roku życia, bazujące na koreańskiej sztuce samoobrony- Taekwon-do ITF.  Co to oznacza? Podczas treningów najmłodsi klubowicze WroxGym uczą się podstaw samoobrony, podnoszą sprawność umysłową, motoryczną,  ale także kształtują cechy charakteru. Pewność siebie, zasady fair play oraz współpraca z innymi to umiejętności, które Twoje dziecko ćwicząc z nami będzie umiało stosować na macie, ale także poza nią. Ponadto w czasie zajęć wykorzystują wszelkie formy ruchu oraz informacje i wiadomości nabyte w szkole. Taekwon-do w dosłownym tłumaczeniu oznacza:

TAE - noga, kopnięcia, uderzenia nogami;

KWON - ciosy, uderzenia ręką lub pięścią;

DO- droga, sposób postępowania.

Jest to sztuka walki wymyślona i naukowo opracowana przez generała wojsk koreańskich- Choi Hong Hi, początkowo stworzona do celów militarnych, szybko uzyskawszy status dyscypliny narodowej,  została zaadaptowana do użytku cywilnego.

Współczesne jest formą aktywnego spędzania wolnego czasu dla ludzi w każdym wieku. WroxGym- Rodzinne Centrum Sportu proponuje trening najmłodszym. Ćwiczymy dwa razy w tygodniu. Poznajemy tajniki dalekowschodniej sztuki walki łącząc naukę z zabawą,  gimnastyką korekcyjną, lekkoatletyką,  poprawiamy koordynację i zdolność szybkiego myślenia oraz reagowania.  Łączymy w sobie korzyści zdrowotne, praktyczne oraz społeczne.

Pozwól, by sport dla Twojego dziecka stał się przygodą. Nie zapominajmy, że Polska jest światową potęgą w Taekwon- do ITF.

Zasady Taekwon-do:

  1. Uprzejmość
  2. Rzetelność
  3. Wytrwałość
  4. Samokontrola
  5. Odwaga.

Zajęcia prowadzimy na sali bokserskiej oraz na macie z wykorzystaniem sprzętu typowego do sportów walki (tarcze, ochraniacze, worki bokserskie, skakanki, linki) ale również opierając się na innych dyscyplinach w tym: piłki  typu balance, bosu, piłeczki tenisowe, makarony, materace, drabinki koordynacyjne, pasy, drązki itp.

 

BJJ Obrazek - stoper MMA Obrazek - stoper JUDO Obrazek - stoper BOKS Obrazek - stoper JUDO FUN Obrazek - stoper MALUCHY NA MACIE Obrazek - stoper OUT/INDOOR CYCLING Obrazek - stoper TRENING PERSONALNY Obrazek - stoper TRENING CROSS