logo

Blog

Full Body Workout

Wroxgym

Wroxgym

Czy wyobrażaliście sobie trening, który nie tylko pozwala wam spalić mnóstwo kalorii, zadbać o wasze zdrowie i formę, ale również rozśmieszy was do łez? To krótka historia o tym dlaczego nie należy się bać treningów FBW. Wesoła atmosfera, żarty i uśmiechy towarzyszą uczestnikom przez całe zajęcia.

Ćwiczyć można codziennie, pod okiem doświadczonych trenerów tj. Aleksandry Milejskiej i Acrisia Lima de Sousy Juniora. W poniedziałki i środy treningi odbywają się na macie, dlatego uczestnicy ćwiczą na boso. W ramach treningu używane są ciężary o niskiej wadze. Ćwiczenia mają dość dużą intensywność,dlatego ten trening można nazwać kondycyjno-wydolnościowym. Ale nie powinno to nikogo odstraszyć. Tutaj liczy się ruch w dobrej atmosferze, a nie „dociskanie śruby”. Dlatego trenerzy dokładają wszelkich starań, aby podczas FBW spalanie kalorii szło w parze z uśmiechem na twarzy. We wtorki, czwartki i piątki zajęcia odbywają się na siłowni, a w ruch idą większe ciężary. Dlatego ten trening jest bardziej nastawiony na budowanie siły i poprawnych wzorców ruchowych. Podobnie jak w przypadku zajęć na macie, nie chodzi tutaj o podnoszenie coraz większych ciężarów, czy o kształtowanie sylwetki kulturysty, ale o pracę z ciężarami, która przysłuży się poprawnej postawie ciała.

Prowadzący dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa. Dlatego każdy trening zaczyna się od krótkiej rozgrzewki. Ćwiczenia nie są skomplikowane, nie ma długich układów. Trenerzy czuwają nad techniką i motywują do ciągłej pracy. Ważnym elementem treningów są elementy rozciągania, które zapobiegają kontuzjom, a jednocześnie pomagają zrelaksować się. Treningi łączą więc przyjemne z pożytecznym.
Treningi są dedykowane wszystkim, w tym osobom, które dopiero „wstały z kanapy”. Mile widziane są zarówno osoby dorosłe bez względu na wiek, jak i młodzież. Dla wielu uczestników udział w FBW był pierwszą aktywnością sportową od wf-u w szkole. Bardzo szybko stali się częścią zgranej grupy, która regularnie odwiedza klub Wrox Gym. FBW ma charakter ogólnorozwojowy. Udział w nich sprawia, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii i czujemy się po prostu zadbani/zadbane. Dodatkową korzyścią jest to, że możemy usunąć pewne dolegliwości wynikające z siedzącego trybu życia, jak np. ból pleców. FBW może być więc nie tylko metaforycznie lekarstwem dla duszy i ciała.


Warto podkreślić, że od poniedziałku do czwartku treningi odbywają się o godzinie 17:00, czyli w trakcie trwania treningów dla dzieci. FBW to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy przyprowadzają dzieci na treningi do Wrox Gymu. Mogą za jednym zamachem uszczęśliwić siebie i dziecko!
.                          

Tekst: Aleksandra Milejska

trenuj z nami

Grafik zajęć

previous

poznaj dyscypline

Klasyczny boks

previous

Kontakt

WROX GYM | Najbardziej sportowa społeczność we Wrocławiu!

ul. Fryderyka Chopina 27A
Wrocław, 51-609 Poland