logo

Blog

Różnice pomiędzy Kickboxingiem, a Muay Thai

Wroxgym

Wroxgym

Muay Thai i Kickboxing to dwie popularne sztuki walki, często mylone ze sobą, ponieważ oba sporty opierają się na uderzeniach pięściami i kopnięciach. Niemniej jednak, istnieją między nimi pewne różnice.

Pochodzenie:

Muay Thai pochodzi z Tajlandii, a kickboxing powstał w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Techniki:

Muay Thai zaawansowane jest w technikach kolan, łokci i klinów. Zawodnicy mogą uderzać kolanem w korpus przeciwnika, jak również łokciem w głowę. Kickboxing natomiast bardziej skupia się na kopnięciach i uderzeniach pięściami.

Wykorzystanie rąk:

W Muay Thai, pięści są często używane do pozycji i prób zmuszenia przeciwnika do otwarcia. W kickboxingu, ciosy pięściami mają znaczenie i są często wykorzystywane jako pierwszy atak.

Ochraniacze:

W przypadku Muay Thai, zawodnicy noszą ochraniacze na udach, kolanach i łokciach, których rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas walki, w której kliny, kopnięcia i uderzenia łokciami są dozwolone. Kickboxing natomiast wymaga, że zawodnicy zakładają ochraniacze na ręce, nogi i głowę.

Styl walki:

Muay Thai jest stosowany w walkach na dystansie i bliskim dystansie, zazwyczaj z użyciem kolan, łokci i klinów. Kickboxing z kolei koncentruje się na walkach na średnim i długim dystansie, z częstszym stosowaniem kopnięć i uderzeń pięściami.

trenuj z nami

Grafik zajęć

previous

poznaj dyscypline

Klasyczny boks

previous

Kontakt

WROX GYM | Najbardziej sportowa społeczność we Wrocławiu!

ul. Fryderyka Chopina 27A
Wrocław, 51-609 Poland