logo

Blog

WroX Gym – moje nowe miejsce we Wrocławiu

Wroxgym

Wroxgym

Dzięki naszemu najmłodszemu dziecku odkryliśmy z żoną niedawno jedno z niezwykłych miejsc we Wrocławiu. Jest to klub sztuk walk WroX Gym, który latami mijałem po sąsiedzku nie zdając sobie sprawy, jak niezwykły jest to punkt. Moje, pewnie dość powszechne, wyobrażenie o takim miejscu było mniej więcej takie:

"zamknięty klub dla wąskiej grupy wtajemniczonych ludzi pasjonujących się walką wręcz. Ten obraz wzmacniały dochodzące z wewnątrz krzyki i pojękiwania ćwiczących, a także brzęk rzucanego metalu."

Z dużym zaskoczeniem przyszło mi ten obraz zweryfikować przez ostatnie kilka miesięcy, od których nasz siedmiolatek uczęszcza na zajęcia Brazylijskie Ju-Jitsu (BJJ) Junior i okazjonalnie Junior MMA. Początkowo to moje odmienne spojrzenie zmieniało się stopniowo gdy czasami zaprowadzałem tam lub odbierałem stamtąd syna. Kiedy jednak spędziłem z reprezentacją klubowiczów WroX Gym więcej czasu na niedawnym obozie w Zakopanem moja metamorfoza postrzegania tego miejsca, atmosfery tam panującej, promowanych wartości i wreszcie poznanych tam sympatycznych ludzi stała się stała się diametralna.

To, co szczególnie mnie urzeka, to unikalna atmosfera otwartości tego klubu, któremu przewodzą charyzmatyczny Trener SQRA (Tomek Skórkowski) oraz Aleksandra Milejska, czy też inni trenerzy tacy jak Paweł Wadas, Mateusz czy Sebastian. Nie czuję się tu jakiegoś elitaryzmu czy zamknięcia. Wręcz przeciwnie na jednej macie ćwiczą tu początkujący i mistrzowie świata, dzieci, młodzież, dorośli, w tym rodzice niektórych z tych dzieci, o różnorodności kolorów pasów nie wspominawszy.

Stojąc z boku i przyglądając się zajęciom nieraz byłem werbowany do wzięcia czynnego w nich udziału. Przy moich 800-1000 godzin triathlonowych treningów rocznie dodanie kolejnych byłoby chyba nadmiarowe. Ale kto wie?Poza tym klub WroX Gym to miejsce, gdzie ta inkluzywnym atmosfera na macie przenosi się i poza nią. Sympatyczne rozmowy o życiu, pierdołach i bardziej poważnych sprawach, o rozmaitych pasjach uczestników jak zawody hippiczne, wyścigi gołębi pocztowych, bieganie czy też wspinaczka po górach umilają czas pomiędzy walkami na macie.

Promowane przez liderów klubu wartości takie jak szacunek dla przeciwnika, wzajemna troska o siebie na wzajem, pozytywna energia, brak tolerancji na złe zachowania wobec siebie poza matą mają niewątpliwy walor edukacyjny.

Od wielu już lat Wrocław promuje się hasłem „Miasto Spotkań”. Na poziomie ogólnomiejskim brzmi mi to być może trochę generalnie, życzeniowo i idealistycznie. Na szczęście na poziomie oddolnym (grassroots) istnieją takie miejsca, które to górnolotne pragnienie włodarzy wypełniają konkretną treścią.

Brawo WroX Gym!

by Wojtek Mroczyński

trenuj z nami

Grafik zajęć

previous

poznaj dyscypline

Klasyczny boks

previous

Kontakt

WROX GYM | Najbardziej sportowa społeczność we Wrocławiu!

ul. Fryderyka Chopina 27A
Wrocław, 51-609 Poland