logo

Newsy

Ile medali Mistrzostw Świata BJJ w Abu Dhabi?

"Kiedy przegrałam o wejście do finału na Mistrzostwach Świata w Kalifornii obiecałam sobie i trenerowi (przyp.red. Tomaszowi Skórkowskiemu) , że następne Worldsy będą moje i tak się stało-mamy złoto🥇!!"

Tak opisuje swoje zwycięstwo na Abu Dhabi World Pro Jiu Jitsu Championship - Justyna Kabaja - Nasza topowa zawodniczka brazylijskiego jiu jitsu i aktualna MISTRZYNI ŚWIATA ! 

Kolejny medal do kolekcji dołożyła Zuzanna Skórkowska, która trenuje BJJ od najmłodszych lat, a na tych zawodach musiała uznać jedynie wyższość przeciwniczki z Brazylii, tym samym wróciła do Polski z tytułem VICE-MISTRZYNI ŚWIATA.

Na tak ważnych zawodach nie zabrakło naszych czołowych zawodników, którzy na macie trenują wspólnie, a podczas turnieju musieli stoczyć trzecią walkę (ćwierćfinał) ze sobą. Mowa oczywiście o Mateuszu Hebdowskim oraz Sebastianie Patyku. To Sebastian wygrał ten pojedynek i następnie dotarł do finału i został VICE-MISTRZEM ŚWIATA.

Następny medal do kolekcji dorzuca Dominika Żmuda, która po przegranej w półfinale z Justyną wygrywa walkę w repasażach i zdobywa BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA.

Warto wspomnieć, że na tym turnieju w kategorii brązowych-czarnych pasów swoich sił próbowała Aleksandra Milejska, która musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek, jednak wraca z ogromnym doświadczeniem i głodem zwycięstwa.

Jesteście ciekawi co działo się podczas całego turnieju? Czekajcie na relację Naszego Głównego Trenera Tomasza Skórkowskiego!

Podsumowując 4 medale Mistrzostw Świata BJJ :
  • Justyna Kabaja - ZŁOTO
  • Zuzanna Skórkowska - SREBRO
  • Sebastian Patyk - SREBRO
  • Dominika Żmuda - BRĄZ
trenuj z nami

Grafik zajęć

previous

poznaj dyscypline

Klasyczny boks

previous

Kontakt

WROX GYM | Najbardziej sportowa społeczność we Wrocławiu!

ul. Fryderyka Chopina 27A
Wrocław, 51-609 Poland