zajecia temp

 

 

 

 

 

 

 

 

Brazylijskie Jiu Jitsu
Zawitało do nas z… Brazylii. W Rio de Janeiro bardzo często sprzeczki prowadzące do bójek zaczynane są od przepychanek szybko kończących się na ziemi. Idąc za takimi spostrzeżeniami powstał, stworzony przez rodzinę Gracie, sport opierający się głównie na walce w parterze. Brazylijskie jiu-jitsu cały czas się rozwija i dostosowuje do realiów dzisiejszych zagrożeń. System opracowany przez Graciech powstał również z myślą o samoobronie.
W porównaniu do innych sportów walki BJJ wyróżnia mnogość technik, co oznacza, iż zawodnicy dobrzy technicznie mają spore szanse na zwycięstwo nawet z cięższymi i silniejszymi rywalami. Warto również zwrócić uwagę na nowatorskie podejście do metod treningowych, w których zrezygnowano ze zbędnego balastu klasycznych sportów walki. BJJ to sport sprawiający dużo radości i satysfakcji. Jest dyscypliną dla każdego, niezależnie od wieku i płci.

MMA/ Mixed Martial Arts / – Mieszane Sztuki Walki
W tej dyscyplinie zawodnicy walczą wykorzystując techniki ze sztuk i sportów walki. Tutaj nie ma miejsca na płacz, pretensje czy żale. Korzystając z tego typu zajęć nabędziesz umiejętności skutecznej obrony w każdej sytuacji oraz ataku, a przede wszystkim dowiesz się jakim jesteś twardzielem.
Pod okiem doświadczonego trenera będziesz mógł/mogła sprawdzić swoje umiejętności oraz nauczysz się technik: obalenia, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, duszenie. Podczas zajęć poznasz także techniki wywodzące się z boksu, jiu-jitsu i judo. Trenując MMA wzmocnisz swoje mięśnie, poprawisz kondycję fizyczną,​wzmocnisz organizm, ​zredukujesz stres, a także zwiększysz konsekwencję w działaniu. A przede wszystkim pokochasz sportową rywalizację.

Boks dla Kobiet i Mężczyzn
​J​est treningiem dla każdego, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszamy więc wszystkich, bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy umiejętności. Trenują u nas amatorzy, ale i duża grupa zawodników. Ten sport można także trenować rekreacyjnie, nie prowadząc walki ani sparingów w tzw. full kontakcie. Taka forma idealnie nadaje się dla kobiet. Trening kształtuje wszystkie cechy motoryczne, poprawia sprawność fizyczną, wytrzymałość, szybkość, zręczność, wzmacnia psychikę, a także zdolność koncentracji i wolę walki. Dzięki treningowi boksu można znacznie poprawić kondycję, sylwetkę i ogólne samopoczucie.

Trening CROSS 
Wielokierunkowe działanie, różnorodność i uniwersalność sprawiają, że trening ten staje się coraz bardziej pożądany i przez to cieszy się ogromną popularnością.

Jest to trening ogólnorozwojowy,wytrzymałościowo – siłowy, oparty na ćwiczeniach zarówno z oporem własnego ciała jak i z różnego rodzaju sprzętem (kettelbelle, sztangielki, gryfy, piłki lekarskie, kółka gimnastyczne, drążki, liny, młoty i opony). W zajęciach wykorzystujemy również ukształtowanie terenu wokół klubu wraz z jego naturalnymi przeszkodami. Zawiera proste ćwiczenia, elementy lekkoatletyki, gimnastyki i treningu siłowego.

W naszym GYM-ie trening odbywa się w małych grupach gdzie staramy się stworzyć klimat i rodzinną atmosferę mimo rywalizacji, która tylko bardziej integruje i motywuje do wyciśnięcia z siebie jak najwięcej.

​MALUCHY NA MACIE 
To zajęcia dla dzieci od 3 – 5 roku życia. Rozwijają takie cechy jak: szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, o​​dporność, odwagę, koncentrację i wytrwałość. Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem czy czworakowaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Maluchy na macie to równomierny rozwój twojego dziecka i najlepsza gimnastyka korekcyjna w okresie przedszkolnym. Zajęcia prowadzone są​ głównie​ przez dwóch instruktorów!​​​

​Judo Fun 
Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz wprawniające gry i zabawy ruchowe, a także naukę padów i techniki judo.Judo uczy zdrowych zasad rywalizacji oraz szacunku do rywala. Poprzez trening kształtujemy szacunek do ciężkiej pracy, konsekwencję w pracy nad błędami oraz sumienność. Jest doskonałą formą gimn​a​styki korekcyjnej w okresie wczesnoszkolnym.​

Muay Thai 
Muaythai znane jako boks tajski wywodzi się z pól bitewnych dawnej Tajlandii i znane jest z niezwykłej skuteczności w używaniu całego ciała w walce . Obecnie od 1930 roku jest uprawiane na świecie głównie w formie sportowej z zastosowaniem ochraniaczy oraz zachowaniem zasad względnego bezpieczeństwa .
W zakresie stosowanych technik Muaythai w stójce nie ma sobie równych pod względem siły, twardości , wszechstronnego używania oraz łączenia różnorodnych technik . Częste stosowanie łokci, kolan z klinczem , twardych i niskich kopnięć , technik bokserskich , ale też kolan ,nóg i łokci w wyskoku , tworzą w różnych kombinacjach niezapomniane widowisko .

Bjj junior
Z racji swojej charakterystyki, brazylijskie jiu jitsu jest sportem który coraz częściej zaczynają uprawiać dzieci. Zarówno w Polsce jak i na świecie widać tendencję w której bjj uprawiają już dzieci które mają zaledwie kilka lat. Na początku uczą się podstaw – padów, sposobów poruszania się i ćwiczeń gimnastycznych. Młodzi zawodnicy już od młodego wieku uczą się dobrych nawyków, dzięki czemu podstawy których nabierają w młodym wieku bardzo procentują w przyszłości.
​Zajęcia bjj junior umożliwiają prawidłowy rozwój dziecka, zwiększają kondycję i zamiłowanie do sportu, są źródłem dobrej zabawy i wyładowania w zdrowy sposób nadmiaru energii.

Trening personalny  
Pozwól sobie być zwycięzcą!
Jako jedyny klub we Wrocławiu mamy możliwość prowadzenia wyjątkowego personalnego programu treningowego- dobranego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości trenującego – przeznaczonego dla każdego (bez względu na wiek, płeć, doświadczenie w sporcie).

Na czym polega wyjątkowość Wrox Gymu? 
1. Doskonała kadra wykwalifikowanych trenerów z różnych dziedzin ( sztuki walki, lekkoatletyki)
2. Przestrzeń do ćwiczeń – 1200m2 to mówi samo za siebie. (mata, sala boks, siłownia, strefa cardio)

U nas każdy może biegać, skakać, rzucać i nie przeszkadzać przy tym innym. Nie ma kolejek do sprzętu, nie ma przeciskania się pomiędzy maszynami.

Jeśli mimo wszystko uznasz, że potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, w każdej chwili możesz przenieść swój trening na zewnątrz i ćwiczyć na świeżym powietrzu w przepięknej zielonej okolicy należącej do Klubu (ponad 2000m2)

Nasi trenerzy personalni doskonale zdają sobie sprawę, że dla jednego wielkim wyzwaniem będzie udział w zawodach sportowych, dla innego podciągnięcie się 20 razy a dla kogoś samo ruszenie się z domu i podjęcie jakiejkolwiek aktywności.

Zastanów się, co chcesz osiągnąć (schudnąć 30kg? wrócić do formy po kontuzji? zyskać sylwetkę? nabrać pewności siebie trenując sztuki walki?). Przyjdź do nas na konsultację i wspólnie przygotujemy personalny program treningowy dobrany specjalnie dla Ciebie.

Podczas personalnego programu treningowego czas trenera poświęcony jest wyłącznie tylko Tobie, a Twoje cele, postępy i wyniki są na bieżąco monitorowane.​​​